Zdalne projektowanie wnętrz

Po dwóch latach przerwy pandemicznej drzwi wielu biur ponownie się otworzyły. Coraz więcej czasu spędzamy w biurze. niestety ostatnie miesiące wpłynęły na zmianę podejścia w wielu aspektach, w tym w zakresie pracy. Wielu pracowników przyzwyczaiło się do pracy z domu i nie chce wrócić do biura. Warto zatem zadbać o to by ich do tego zachęcić. W jaki sposób? Przede wszystkim zapewniając im funkcjonalne i komfortowe warunki pracy, czyli piękne biuro. Nie każdy z nas ma jednak czas oraz umiejętności, żeby we własnym zakresie zadbać o piękne wnętrza swojego biura. Zdarza się również tak, że chcemy skorzystać z usług profesjonalnych w tym zakresie, ale w naszej okolicy nie ma projektanta, który mógłby zająć się naszymi wnętrzami. Nic straconego! Wielu bardzo dobrych projektantów oferuje obecnie usługi zdalnie. Dzięki temu możemy skorzystać z usług specjalisty bez względu na to gdzie znajduje się nasze biuro.

To  oczywiście nie jedyna zaleta. Ważny jest również czas. Przy zamówieniu usługi w trybie zdalnym nie musimy poświęcać czasu na dojazd do biura projektanta. W całości możemy skupić się wyłącznie na celu, który chcemy osiągnąć. Spotkania są organizowane online, a przy obecnych możliwościach technologicznych wyświetlenie inspiracji czy też pokazanie przez projektanta projektu z ekranu jego laptopa nie jest żadnym problemem. 

Usługi projektowe mogą być świadczone w pełni zdalnie. Projektant poznaje nasze oczekiwania i inspiracje oraz ustala priorytety i gust. Następnie pracuje nad koncepcją biura, uwzględniającą nie tylko sam wygląd wnętrz, ale również jego układ funkcjonalny, w tym układ szafek, biurek i innych mebli tak, aby jak najbardziej zoptymalizować i wykorzystać przestrzeń do pracy. Oczywiście aby to było możliwe musimy przesłać układ naszego biura, aby projektant mógł poznać wymiary pomieszczeń oraz rozkład okien i drzwi. Ci z nas, którzy martwią się tym, że nie będą w stanie wyobrazić sobie tego jak projekt będzie wyglądał w rzeczywistości, powinni porzucić swoje obawy. Projektanci często przygotowują bowiem wizualizacje pomieszczeń. Jesteśmy w stanie zobaczyć nasze wirtualne biuro! 

Projektanci dbają o kompleksową usługę. Nie zostawią nas z samą wizualizacją. Po akceptacji koncepcji projektant przygotowuje również rysunki techniczne uwzględniające podłogi, ściany (jeżeli wymagają one przesunięć) oraz elementy małej architektury i meble. Oczywiście – dla naszej wygody – często dostarczają również kosztorys wyposażenia wnętrz.

Zdalne projektowanie wnętrz Czy warto? Zdecydowanie tak!